Perde Modelleri

Her evin olmazsa olmazı olan perdelerin birçok modeli dekorasyonda çok büyük önem içermektedir. Evin şekline, içinde bulunan eşyaların modeline göre tasarlayabileceğiniz birçok perde modeli ile birlikte estetik anlayışınıza göre evinizi dekore etmeniz mümkün. Perde modelleri ile birlikte evde yakalayacağınız havayı şık bir tül ile taçlandırarak mükemmel bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Mert Perde Tasarım bünyesi altında birçok perde modeli mevcuttur. Tüm gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip eden Mert Perde Tasarım ailesinde, karartmalı perde modelinden katlamalı perde modeline, dikey perdelerden, çatı perdelerine kadar birçok perde modeli ile aradığınızı bulabilirsiniz.

Çatı perdeleri, genel olarak üçgen olarak yukarıya uzanan çatılarda farklı bir tasarıma ihtiyaç duyan perde modellerinin isteğiniz üzerine dizayn edilmesi ile oluşmaktadır. Perde takılmasının imkansız olduğu düşünülen çatılara perde takarak hem odanın dizaynını hem dış dünya ile bağlantısını koparmak için çatı perdeler tercih edilmektedir. İsteğe göre üçgen, oval veya farklı tasarımlarda çatı perdesi oluşturulabilmektedir.

Mert Perde Tasarım ’da bulunan perde modellerinden bir tanesi olan tül perdeler, sadelikten ödün vermeden şıklığa ulaşmak isteyen kişilerin tercihi olmaktadır. Tül perdeler içerisinde de bulunan çeşitler ile birlikte perde modelinizi seçtikten sonra tül perde modelinizi de seçebilirsiniz. Yana doğru açılan tül perde veya düz aşağı inen tül perde modelleri ile evin ihtişamlı görüntüsünü destekleyebilirsiniz.

En son yeniliklerden bir tanesi olan karatmalı perde modelleri, çok fazla ışık alan ve karanlığa ihtiyaç duyulan evlerin yeni gözdesi olmuştur. Güneşi ve dışarıdan gelen herhangi bir ışığı içeriğe geçirmemesinden dolayı televizyon veya bilgisayar kullanılan odalarda veya hasta odalarında tercih edilerek birçok kişiyi ışık probleminden kurtarmaktadır.

Üstün kalitede hizmet anlayışı ile 1997 yılından beri perde modelleri konusunda değerli müşterilerine hizmet veren Mert Perde Tasarım ‘da farklı farklı birçok ortama uygun perde modeli bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak:

-       Otel perdesi

-       Restoran perdesi

-       Kış Bahçesi perdesi

-       Hastane perdesi

-       Okul, Dershane, Kurs merkezi perdesi

Farklı ortamlar için farklı tasarımlara farklı perde modellerinde ihtiyaç duyulabilir. Okullarda çocuklara yönelik bir perde tasarımı yapılırken hastanelerde farklı perde tasarımları kullanılmaktadır.

Perdeleri Neye Göre Seçmeliyiz?

Her ne kadar perdeleri şıklığına ve ihtişamına göre seçiyor olsak bile perdelerden asıl beklentimiz içerisinde kullanışlı olması da vardır. Şık olan fakat ihtiyacımızı karşılamayan bir perde modeli ne yazık ki uzun ömürlü olmamaktadır. Bu yüzden, perde takılan yerlerin genel olarak kalorifer önü olduğu düşünüldüğünde katlamalı, zebra veya stor perdelerin evler için daha kullanışlı olduğu söylenebilir. Ayrıca evin salonunda da oldukça şık duran bu perde modelleri, kullanış bakımından avantaj sağladığı gibi gözünüze de hitap edecektir. İstenilen baskı, yazı ve renkte hazırlanan bu perdeler ile salonunuzun şıklığını dilediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.

Bir diğer önemli konulardan bir tanesi ise evinize seçtiğiniz perdelerin temizliği hakkındadır. Temizliğini kolayca yapamayacağınız veya temizlendikten sonra eskisi gibi gözükmeyen perde modelleri kullanışlı olmamaktadır. Kolayca sökülebildiği için temizliği yapacak kişiye zorluk çıkarmayan stor, katlamalı veya zebra perdeler birçok kişinin bu sebeple tercih sebebi olmuştur. Perde temizleyici deterjanlar, beyaz sabun ve su ile evde de temizlenebilen perdeleri tozdan ve kirden arındırarak ilk günkü görünümüne kavuşturabilirsiniz. Perdelerin şıklığının devam etmesi için bakımı ve temizliği oldukça önemlidir. Kirlenen, rengi solan perdelerin temizleme kurallarına göre belirli aralıklarda temizlenmesi gerekmektedir. Bu sayede ilk günkü görüntüsüne kavuşan perdeleri uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.